Bu haber :13/10/2020 15:08 Tarihinde Eklendi 35 Kez Okundu

Yüz Yüze Eğitimde İkinci Aşama

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle TRT EBA, EBA ve canlı sınıf uygulamalarıyla yürütülen uzaktan eğitim sürecinde yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planlamasının ilk basamağında okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri 21 Eylül Pazartesi okullarına kavuşmuştu. Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri 12 Ekim 2020 tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime başladı.

Eğitime büyük önem veren ve her fırsatta okullarımızı ziyaret eden Vali Fuat Gürel, Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında yüz yüze eğitime başlayan 9. ve 12. Sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Fiziki mesafe ve maske kuralına göre sınıflara yerleştirilen öğrencilere maske, mesafe ve temizlik kuralları hakkında tavsiyelerde bulunan Vali Gürel, gençlerle gelecek planları hakkında bir süre sohbet ederek kitap hediye etti.

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleştirdiği ziyarette Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda alınan tedbirlerin önemine değinen Vali Gürel, kurallara uyulması konusunda okul yöneticilerine uyarılarda bulundu.

Okul ziyaretinde Vali Fuat Gürel’e İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ile Müdür Yardımcısı Erdal Üngören eşlik etti.