Bu haber :08/11/2020 13:23 Tarihinde Eklendi 299 Kez Okundu

AKAY, ALKIŞLAR ELİF KÖSE VE ARKADAŞLARINA

Safranbolu Belediyesi'nin dışındaki belediyeler....

İZMİR DEPREMİNE KAYITSIZ VE FRANSIZ KALDILAR

İZMİR'de yaşanan büyük deprem olayına ilimizdeki belediyelerden bir tek Safranbolu Belediyesi duyarlı davrandı. İl belediyesi de dahil olmak üzere hiçbir belediye İzmir'e yardım için kıllarını kıpırdatmazken Safranbolu Belediyesi hemen kolları sıvadı ve kısa sürede toplanan yardımları 3 Kasım'da yerine ulaştırdı. İlk aşamada, bol miktarda battaniye ve diğer ihtiyaç maddeleri derlendi ve çorba aracı ile birlikte İzmir'e ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere gönderildi. Yardımları İzmir'e ulaştıran ekip geri dönerken, mutfak ihtiyacı için çorba aracı İzmir'de bırakıldı.

Safranbolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren "Hayır Çarşısı" hemen devreye sokuldu ve yurttaşların bıraktıkları yardımlar dezenfekte edilerek yerine ulaştırıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Enkaz altından sağ çıkarılan Elif ve Ayda bebek umudumuz oldu..Arama kurtarma ekiplerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bizlerde güzel İzmir'imizin yanında olduğumuzu göstermek için Safranbolu'da yaşayan hayırsever vatandaşlarımızın bıraktıkları yardım malzemelerini İzmir'e ulaştırdık. Mobil karavanımız çorba ve içecek ikramında bulundu. Üç kişilik yardım ekibimiz geri döndü. Ancak, mobil karavanımızı orada bıraktık. Şu anda mutfak olarak kullanılıyor. Büyük bir dayanışma örneği gösteren yardımsever halkımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Depremde yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.