Bu haber :02/11/2020 21:16 Tarihinde Eklendi 400 Kez Okundu

Safranbolu İzmir İçin Tek Yürek Oldu

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim Cuma saat 14.51’de 6.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem, tüm Türkiye’yi olduğu gibi Safranbolu’yu da yasa boğdu.

Bazı evlerin yıkıldığı, çok sayıda binanın da hasar gördü deprem sonrası çadırlarda kalan vatandaşlara destek olmak üzere tüm ülke seferber oldu. Safranbolu Belediyesi, İzmir’de yaşanan depremin yaralarını sarmak için harekete geçti. Depremzedeler için acil olarak hazırlanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Safranbolu Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ‘’Hayır Çarşısı’nda’’ yardım eşyaları toplanarak hazır hale getirildi.  Safranbolu’da yaşan vatandaşların bıraktıkları onlarca battaniye, pike ve yorgan İzmirli vatandaşların yaralarını sarmak üzere araca yüklenerek yola çıkarıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, yaşanan depremden dolayı çok büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Başkan Köse, “Ülkemizin başı sağ olsun. Depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Safranbolu olarak depremden etkilenen yurttaşlarımızın yanındayız. Bu zor günlerde kalbimiz İzmir için atıyor” dedi.